Autoriaus senelis šia priemone išgydė šimtus ligonių, kurie jau buvo praradę bet kokiąviltį išsigydyti reumatą. Tūkstančiai kitų žiniuonių ją taip pat sėkmingai naudojo. 800 g Šieno pabirų supilti į kartūninį maišelį, įdėti jį į puodą, įpylus 3,5 arba 7 l vandens ir virti 30 minučių. Gautą nuovirą supilti į vonią ir pripildyti ją iki pusės karšto vandens...
Atsisėsti į vonią ir uždengti ją brezentu taip, kad brezento kraštai kabėtą. Šieno pabirų nuoviras turi daug eterinio aliejaus - stiprių vaistų nuo reumato. Jeigu vonia bus neuždengta brezentu, tai jis išgaruos. Eterinis aliejus pro atviras poras įsiskverbia į ligonio kūną. Tinka ir bet kuris kitas garų nepraleidžiantis audinys. Daugelis, gydydamiesi šia priemone, brezentą pakeičia paklode ir todėl negauna nė pusės gydomojo vonios poveikio, kadangi paklodė praleidžia garus.Vanduo vonioje turi būti tokio karštumo, kokį tiktai ligonis gali pakęsti. Kai tik ji truputėlį ataušta, būtina vėl įpilti karšto vandens.
Sienas netinka šioms vonioms, būtinai reikia naudoti šieno pabiras. Po procedūros šieno pabiros išmetamos. Geriausia šias gydomąsias vonias daryti vėlai vakare, prieš miegą. Patyrusių žiniuonių nuomone, įsisenėjusiam reumatui išgydyti reikia maždaug 30 - 45 vonių. Esant aštriam sąnarių reumatui (pradinėje stadijoje) - 40 - 60 vonių. Autoriaus senelis, žymus žiniuonis, ir kitas pagarsėjęs žiniuonis Danilas paskirdavo ligoniams, sergantiems įsisenėjusiu sąnarių reumatu, 100 ir daugiau Šieno pabirų vonių. Betojietuopačiumetu gydydavo pacientus dar ir karštais kompresais iš pabirų. Senelis šiuos kankinius ryte ir vakare gydė karštais kompresais, o vakare, prieš miegą - voniomis. Gydymas karštais kompresais labai paprastas: 30 m i n . pabiras virti dideliame uždengtame katile, po to uždėti ant skaudančių vietų ir storai aprišti flanele ar vilnoniu audiniu. Po dviejųvalandų kompresą nuimti ir pabiras išmesti. Ypač sunkiais sąnarių reumato atvejais senelis uždėdavo kompresus iŠ pabirų po vakarinės vonios ir ligonis guldavo miegoti su karštu kompresu.
Kai kurie žiniuoniai rekomenduoja gana ilgai kaitintis šieno pabirų vonioje - 1 valandą, kiti - 45 minutes, o dar kiti - tik 20 minučių. Esant labai sunkiam ir įsisenėjusiam reumatui, ypač sąnarių, būtina daryti vonią kasdien, o sergantiems lengva forma - kas antrą dieną.
Sergantiems širdies ligomis ši priemonė pavojinga. Jeigu ligoniui būna širdies priepuoliai, gydytis karštomis voniomis negalima. Žmogus, turintis silpną Širdį, gali kaitintis vonioje ne ilgiau, kaip 10-15 minučių. Be to, jiems būtina pasitarti su gydytoju.
Beveikvisi gydytojai po gydymo šieno pabiromis kurso savo pacientams rekomenduoja gerti sarsaparelio šaknų trauktinę: 30 g šaknų užpilti 2 l gero balto arba raudono vynuogių vyno. Trauktinę laikyti šiltoje patalpoje (apie +25C) dvi savaites, kasdien paskalanduoti.
Gerti po. 1 taurelę 3 kartus per dieną, valandą prieš valgį.
Papildomos žinios apie reumato gydymą
Daktaras N. V. Vokeris savo dviejose žymiose knygose - "Žalios daržovių oultys" ir "Tapkite jaunesni" - rašo, kad pagrindinė reumato priežastis - mėsos vartojimas. Nuo mėsos žmogaus organizme susikaupia daug šlapimo rūgšties. Jos aštrūs kaip stiklas kristalai nusėda raumenyse ir sukelia aštrų skausmą. Daktaras Vokeris pataria atsisakyti mėsos patiekalų ir maitintis vegetarišku maistu - žaliomis daržovėmis ir vaisiais. Kitų autoritetingų gydytojų nuomone, reumatą sukelia albuminų perteklius organizme. Albuminųyra ne tik mėsoje, bet ir žuvyje, sūryje, kiaušiniuose.
Visi medicinos šviesuliai mano, kad efektyviausia reumato gydymo priemonė yra vegetarinė dieta. Daktaro Vokerio ir kitų mokslininkų nuomone, visiškai beprasmiška gydyti nuo reumato, jeigu ligonis tebeval-go mėsą i r jo organizme kaupiasi šlapimo rūgšties kristalai - visų reumatinių skausmų šaltinis. Kalbėdamas su daktaru Vokeriu, autorius pabrėždavo tą faktą, kad jo senelis ir kiti gydytojai negalvojo apie dietą ir išgydydavo visus sergančiuosius reumatu. Tenka paminėti, kad visi jų pacientai buvo rusų provincialai ir laikėsi ne tik didžiųjų pasninkų, daugumajų pasninkavo trečiadieniais ir penktadieniais. Matyt, rusų kaimo gyventojai pasninkų metu atsikratydavo kenksmingų toksinų ir šlapimo rūgšties kristalų. Prieš daugelį šimtmečių vienas išmintingas kinietis pasakė: "Ligos išvengti
lengviau neguja išgydyti". Verta prisiminti šį reikšmingą posakį ir užuot pasninkavus periodiškai laikytis vegetarinės dietos. Penki ar šeši vegetarinės dietos (žalios daržovės ir vaisiai) kursai per metus daugelį apsaugos nuo visų atmainų reumato ir kitų ligų.
Daktaras Vokeris su gilia pagarba atsiliepia apie senovės žmones, turėjusius valios pasninkauti, ir apgailestauja, kad dabartinius žmones galima priversti pasninkauti ar laikytis dietos nebent tik dviejų revolverių, pridėtų ties smilkiniais, pagalba. Be dietos, būtina vieną kartą per savaitę badauti.
Daugelis paklaus: "Vadinasi, nesilaikant dietos negalima tikėtis, kad gydymas šieno pabiromis bus efektyvus?" Autorius privalo pažymėti, jog, sergant sąnarių reumatu, dieta yra būtina labai ilgą laikotarpį, galbūt metus ar net dvejus. Baigus vieną gydymo šieno pabiromis kursą (40- 60 vonių), reikia padaryti 2-3 savaičių pertrauką ir toliau tęsti gydymą.
Sergant raumenų reumatu gydymas šieno pabiromis būna efektyvus ir laikantis mėsos dietos, tačiau gydymas trunka gana ilgai. Šieno pabiros arba visiškai išgydo ligą, arba apgydo ją ilgam laikui.
1 komentarai (-ų):
Geri patarimai, ačiū! Senasis gydytojas irgi panašių patarimų duodavo, man labai patikdavo šiek tiek 'liaudiškiau' pasigydyti:)
Rašyti komentarą